Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe

 

Slovenská rada pre zelené budovy a vydavateľstvo Eurostav pripravujú ďaľší ročník medzinárodnej odbornej konferencie Udržateľnosť v architektúre a vo výstavbe. Hlavnou témou tohtoročnej konferencie bude Smart princípy: teória verzus realita. 


 

 

MEDZINÁRODNÁ ODBORNÁ KONFERENCIA

6. ROČNÍK EUROSTAV CONFERENCE A 3. ROČNÍK KONFERENCIE SKGBC

UDRŽATEĽNOSŤ V ARCHITEKTÚRE A VO VÝSTAVBE


Hlavná téma: Smart princípy: teória verzus realita21. apríla 2016, Kongresová sála SLSP, Tomášikova 48, BratislavaKonferencia sa koná pod záštitou 

Ministerstva dopravy, výstavby a regionálneho rozvoja SR

V odvetví slovenského stavebníctva prebieha výrazná transformácia. Zastarané legislatívne normy sú postupne nahradzované novšími, inovatívnejšími, efektívnejšími a zodpovednejšími voči ekonomike, prírode i ľuďom samotným.

Tento trend je viditeľný napríklad pri prijímaní nového stavebného zákona, ktorý prechádza výraznými úpravami. Mnohé z nich možno považovať za udržateľné. Diskutuje sa už o cieľoch nielen do roku 2020 ale až do roku 2030.Pojem „udržateľné“ alebo „zelené“ budovy sa postupne dostáva do povedomia odbornej i laickej verejnosti. Zelené budovy sú výzvou a príležitosťou pre firmy, ktorých správanie je zodpovedné, chcú byť súčasťou tejto transformácie a získať z nej.

 

Kedy 

21. apríl 2016, 9:00 hod, registrácia od 8:30 hod

Kde

Kongresová sála SLSP, Tomášikova 48, Bratislava

Vstupné         

69 EUR, pre členov SKGBC zľava 30% zo vstupného poplatku

 

SPEAKRI KONFERENCIE

Ron Bakker

Holandský architekt, partner londýnskej architektonickej kancelárie PLP Architecture, ktorej najznámejším projektom je centrála spoločnosti Deloitte v Amsterdame – budova The Edge – jedna z najuzdržateľnejších budov na svete. Pracoval tiež na projektoch pre Kuwait city a na rezidenčných projektoch v Kalkate, v Indii

 

 

 Markus Pernthaler

Rakúsky archiktekt, absolvent Graz University of Technology. Medzi jeho najzaujímavejšie referencie patrí Západné oddelenie Salzburgskej štátnej nemocnice, Detská nemocnica v Salzburgu, Tepláreň Arsenal vo Viedni, Vodárenská veža Loviisa vo Fínsku. Poslené roky sa zaoberá predovšetkým „Smart City Project Graz“ – rakúskym hlavným projektom pre udržateľnosť mestkého rozvoja. 

 

Simon Allford

Londýnsky architekt, spoluzakladateľ architektonickej kancelárie AHMM v Londýne. K najvýznamnejším realizáciám ich kancelárie patrí University of Amserdam v Holandsku, administratívne budovy v Londýne 10 Burlington Street a 240 Blackfriars. V súčasnosti realizujú novú budovu centrály pre Google v Londýne alebo Právnickú fakultu v Amseterdame.

 

 

PRIHLASUJTE SA: tu 

PROGRAM KONFERENCIE: tu

PARTNERI KONFERENCIE: