Výrobcovia materiálov

 

Knauf Insulation, s.r.o. ako súčasť skupiny Knauf, zastupuje vo svete izolácií jedno z najpokrokovejších a najrešpektovanejších mien. Na slovenský trh sa spoločnosť Knauf Insulation dostala 1.1.2006, keď odkúpila skupinu Heraklith, ktorej súčasťou bola aj spoločnosť Izomat, a.s. 

> viac


Spoločnosť je najrýchlejšie rastúcim dodávateľom izolácií vo svete so širokou škálou výrobkov spĺňajúcich požiadavky na energetickú účinnosť a zvukovú odolnosť nových a rekonštruovaných domov, obchodných budov a priemyselných objektov. Sortiment zahŕňa minerálnu vlnu zo sklených a kamenných vlákien, XPS, EPS a drevocementové dosky, ktoré sú známe pod obchodnými značkami Thermolan®, Rocksilk® a Polyfoam®.

Knauf Insulation sa zaväzuje k sústavnému vývoju a ochrane životného prostredia používaním recyklovaných materiálov pri výrobe izolácií.

 

Kontakt:

Produktový manažér: Miroslav Zliechovec
Riaditeľ závodu: Marián Tkáč
Obchodný riaditeľ: Vladimír Boroš
Public affairs and sustainability manager CZ&SK: Ondřej Šrámek

KNAUF INSULATION, s.r.o.,
Železničný rad 24
968 14 Nová Baňa

Telefón: +421 45 68 33 594
Mobil: +421 905 366 291
E-mail: miroslav.zliechovec@knaufinsulation.com
Web: www.knaufinsulation.sk

 

^ späť

REHAU je medzinárodným dodávateľom a prvotriednym poskytovateľom komplexných systémových riešení a služieb na báze polymérov pre stavebníctvo, nábytkársky a automobilový priemysel, ako aj iné odvetvia, spĺňajúce požiadavky udržateľného rozvoja Zeme. 

> viac


Ponúka systémové riešenia pre udržateľnú architektúru zamerané na znižovanie strát energie, hospodárnu výrobu a využívanie energie, hospodárenie s dažďovou vodou, infraštruktúru, kanalizáciu, telekomunikácie a komfort užívateľa.

 

Kontakt:   

REHAU s.r.o.
Kopčianska 82A
850 00 Bratislava
Slovenská republika

Tel: +421 2/68209110
Email: bratislava@rehau.com
Web: http://www.rehau.com/sk-sk/

 

^ späť

Reynaers 

> viac


 Kontakt:

 

^ späť

Schüco je popredný dodávateľ transparentných plášťov budov zameraných na budúcnosť. Firma je lídrom na trhu pre inovatívne plášte budov a taktiež stojí na čele vývoja komplexných systémov pre solárnu elektrickú a tepelnú energiu.

Spoločnosť Schüco bola založená v roku 1951 vo Východnom Vestfálsku a v súčasnosti pôsobí vo viac ako 75 štátoch, kde ponúka najmodernejšiu okennú a fasádnu technológiu, efektívne solárne riešenia a individuálne poradenstvo pre architektov, projektantov, investorov a stavebníkov.

> viac


S podnikovou koncepciou Energia3 – energiu šetriť, získavať a manažovať zdroje a spotrebiče v budove – spoločnosť nastolila inovatívny energetický koncept. Tepelno-izolačná schopnosť, automatizácia budov i efektívne solárne riešenia umožňujú zníženie energetickej spotreby budov súčasne s výrobou čistej energie. Poslaním spoločnosti Schüco je efektívne využitie najväčšieho energetického zdroja ľudstva – slnka, redukcia emisií CO2 a prepojenie ochrany životného prostredia a podnikateľského úspechu.

Portfólio zelených projektov:
– Aquacity Poprad

 

Kontakt:

Vedúci predaja Slovensko: Peter Škvaril

Schüco International KG
Tomášikova 17
821 01 Bratislava

Telefón: +421 2 48 26 96 06
Mobil: +421 903 268 499
E-mail: pskvaril@schueco.sk
Web: www.schueco.sk

 

^ späť

Od svojho založenia v roku 1961 patrí Trimo medzi popredné spoločnosti v Európe, ktoré sa venujú vývoju originálnych riešení pre fasádne a strešné systémy s požiarnou odolnosťou. Zo svojho sídla v Slovinsku sa renomé spoločnosti pre jej kvalitu, inovácie a podporu zákazníkom rozšírilo po celej Európe a pokračuje v objavovaní nových trhov a možností po celom svete.  

> viac


Na slovenskom trhu je spoločnosť prítomná od roku 1996. V roku 2004 bolo založené oficiálne zastúpenie Trimo na Slovensku: Trimo d.d., organizačná zložka.

Trimo sa zaoberá výrobou prefabrikovaných ohňovzdorných panelov Trimoterm s výplňou z minerálnej vlny, oceľových konštrukcií a kontainerov. Medzi inovatívne novinky na stavebnom trhu patrí jedinečný dizajn ArtMe a produkty rodiny Qbiss: modulárny fasádny systém Qbiss One a systém presklených fasád Qbiss Air.

Počas pôsobenia na slovenskom trhu sme sa podieľali na stavbe viacerých prestížnych budov, ako napr. AVION SHOPPING PARK v Bratislave, IKEA Bratislava, budovy NAY ELEKTRODOM, ASKO Nábytok, KIKA Bratislava, Poprad a Banská Bystrica, nákupné centrum Laugaricio v Trenčíne, športové centrum Aircraft Bratislava, administratívne centrum Baumax Lamač, Hokejový štadión Ondreja Nepelu Bratislava, Galéria Košice, výrobné haly, Swedwood a Swedspan Malacky, KJG Čachtice, Neografia Martin a mnoho ďalších.
Spoločnosť Trimo venuje veľkú pozornosť ekologickým trendom súčasnosti, ktoré zohľadňujeme pri samotnej výrobe i pri navrhovaní jednotlivých produktov.

 

Kontakt:

Trimo d.d. organizačná zložka
Bojnická 10
831 02 Bratislava

Telefón: +421 (0)2 4463 58 38
E-mail: trimo@trimo-slovakia.com
Web: www.trimo-slovakia.com

 

^ späť

Cieľom spoločnosti VELUX je vytvoriť optimálne podmienky pre obývanie podkrovných priestorov s využitím svetla a čerstvého vzduchu. Výrobný sortiment spoločnosti VELUX zahŕňa široký výber strešných okien, svetlíkov, zároveň aj riešenia pre ploché strechy. VELUX ponúka celú škálu roliet a žalúzií, vonkajších roliet, montážnych prvkov, výrobkov s manuálnym, elektrickým ovládaním, ale aj na solárny pohon, ďalej solárne panely na montáž do strešnej krytiny. 

> viac


Spoločnosť VELUX vlastní výrobné závody v 11 krajinách sveta a obchodné spoločnosti v takmer 40 krajinách. Patrí k najsilnejším značkám na svete v oblasti priemyslu stavebných hmôt. Jej výrobky sa predávajú vo väčšine krajín sveta. Skupina VELUX zamestnáva približne 10 000 zamestnancov. Jej vlastníkom je spoločnosť VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je majetkom zakladateľa spoločnosti a jeho rodiny.

Projekt VELUX Model Home 2020 je súčasťou stratégie skupiny VELUX, prostredníctvom ktorej sa spoločnosť aktívne zapája do budovania udržateľného bývania. Tento experimentálny projekt napĺňa víziu CO2 neutrálnych budov, ktoré predstavujú riešenie pre budúce generácie stavieb. V týchto budovách vytvára dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu zdravé a pohodlné miesto pre život.

Princíp aktívneho domu je postavený na troch pilieroch – energetickej úspornosti, komfortu bývania a zdravej vnútornej klíme a šetrnosti k životnému prostrediu. Toho sa dá dosiahnuť prostredníctvom i dnes bežne používaných a dostupných technológií, materiálov a výrobkov, akými sú napríklad strešné okná. Všetky budovy projektu VELUX Model Home 2020 spája aj vizionárska architektúra.

Každý aktívny dom projektu VELUX Model Home 2020 odráža rôzne klimatické, kultúrne a architektonické podmienky zeme, v ktorej sú a budú postavené. Prvé dva aktívne domy – Dom pre život a Zelený maják – stoja od roku 2009 v Dánsku. Po rakúskom Slnečnom dome postavenom v roku 2010 nasledovujú ešte tri domy, a to v Nemecku, vo Veľkej Británii a Francúzsku. Aktívne domy sa budujú v úzkej spolupráci s miestnymi a regionálnymi partnermi, dodávateľmi, architektmi, inžiniermi a vedeckými pracovníkmi.

Portfólio zelených projektov:

  • Sunlighthouse, Pressbaum
  • Green lighthouse, Kodaň
  • Home for Life, Lystrup
  • LichtAktiv Haus, Hamburg

 

Kontakt:

Sales manager : Ing. Miroslav Vajda

VELUX Slovensko s.r.o.
Galvaniho 7
821 04 Bratislava

Telefón: 02 / 33 000 555
E-mail: info.v-sk@velux.com
Web: www.velux.sk

 

^ späť

Na Slovensku zastupuje spoločnosť Xella pobočka Xella Slovensko, s. r. o., ktorá sa môže pochváliť ročným objemom produkcie viac než 300 tis. m3 materiálu YTONG a zamestnáva viac než 130 zamestnancov v jednom výrobnom závode. Podobne ako na Slovensku tak aj v ČR je lídrom na trhu s pórobetónom.  

> viac


V našom portfóliu nájdete tiež vápenno-pieskové tvárnice Silka a minerálne izolačné dosky Multipor. Výroba sadrovláknitých dosiek je na Slovensku zastúpená spoločnosťou Xella, Trockenbau – Systeme. Dominantný je predaj murovacích tvárnic a ich doplnkových prvkov pod značkou Ytong, tvoriaci ucelený stavebný systém YTONG je biela tvárnica, ktorá je vyrobená z vápna, piesku, cementu a vody. Vnútri obsahuje milióny vzduchových pórov, ktoré jej tiež dali meno: pórobetón. Prvýkrát bola priemyselne vyrobená pred viac než 80 rokmi v juhošvédskom meste Yxhultu. Značka bola oficiálne zaregistrovaná v roku 1940, ale už v roku 1923 namiešal dr. Axel Erikson bázu na priemyselnú výrobu autoklávového pórobetónu. Názov značky je odvodený z miesta výroby a názvu technológie: Yxhult + Gasbetong = YTONG. YTONG sa stal prvou registrovanou značkou stavebného materiálu, ktorá sa presadila po celom svete a trvale zmenila stavanie. Tento systém presných hladkých tvárnic zlepšil tepelnú izoláciu o 20 %, zrýchlil proces stavania a znížil stavebné náklady. Od roku 1960 je na trhu presná hladká tvárnica YTONG, ktorú je možné spojovať tenkovrstvovou murovacou maltou do takmer bezškárovej steny.

 

Kontakt:  

Ing. Martin Mihál

Xella Slovensko, spol. s r.o.
Bajkalská 25
82718 Bratislava 2 

Mobil: 02/ 581 030 51
E-mail: ytonglinka.sk@xella.com
web: www.xella.sk

 

^ späť