GBT – Green Business Tour – Budapešť

GBT – Green Business Tour – Budapešť

 

 

 

Navštívili sme tri unikátne budovy v Budapešti

Slovenská rada pre zelené budovy a developerská skupina TriGranit Development Corporation usporiadali 18. júna 2015 zaujímavú Green Business Tour do maďarskej Budapešti. 


Účastníci z radov zástupcov členských spoločností, novinárskej obce aj študentov si so záujmom prezreli a vypočuli zaujímavé informácie o troch navštívených budovách.

 

Prvou budovou, ktorú predstavili zástupcovia spoločnosti TriGranit bola súčasťou jedného z najväčších developmentov v strednej Európe Millenium City Center. Budova centrály K&H Bank bola v roku 2013 ocenená certifikátom LEED Gold ako prvá kancelárska budova v Maďarsku. 

 

Aj budova Palace of Arts sa nachádza na nábreží Dunaja ako súčasť Millenium City Center. Spoločnosť TriGranit ukončila jej výstavbu v roku 2005. Súčasťou Paláca umení je Ludwigovo Múzeum, Divadlo a Národná koncertná hala, ktorá je unikátna svojou akustickou dokonalosťou.

 

Treťou navštívenou budovou bola novo zrekonštruovaná budova bývalých tlačiarní nachádzajúca sa v širšom centre Budapešti – Eiffel Palace. Veľmi citlivo a zároveň moderne zrekonštruovaná budova sa môže pochváliť certifikátom BREEAM a zároveň aj LEED ako jediná kancelárska budova v strednej a východnej Európe.