Výrobcovia materiálov

 

Spoločnosť Armacell je svetový líder v oblasti pružných izolačných pien. V roku 1954 spoločnosť Armacell vynašla Armaflex, prvý flexibilný izolačný prvok zo syntetického kaučuku. Tento technický prelom vytvoril nové priemyselné odvetvie – segment flexibilných technických izolácií pre úsporu energie, tepelnú ochranu a kontrolu kondenzácie.

> viac


Armaflex je momentálne svetovo najznámejšou značkou pre flexibilnú technickú izoláciu a značka sa stala synonymom v priemysle stavebných materiálov.

Spoločnosť významne prispela k profesionalizácii tohoto odvetvia a stanovila priemyselné štandardy na celom svete. Izolačné materiály Armacell patria k niekoľkým málo produktom, ktoré celkovo šetria viac energie, než je potrebné k ich výrobe: Armaflex ušetrí až140x viac energie, ako je potrebné na jeho výrobu. Izolačné  materiály spoločnosti Armacell zachovávajú cenné energetické zdroje a znižujú emisie skleníkových plynov.

Výrobky spoločnosti Armacell prispievajú k energetickej účinnosti udržateľných budov, zlepšenej kvalite vnútorného prostredia a akustickému útlmu vo vysoko výkonných udržateľných budovách.

 

Kontakt:   

Pavel Melika

Armacell Poland Sp. z.o.o. organizačná zložka
Mickiewiczova 242/17
160 00 Praha 6

Mobil: +420 603 248 777
E-mail: pavel.melika@armacell.com

 

^ späť

Knauf Insulation, s.r.o. ako súčasť skupiny Knauf, zastupuje vo svete izolácií jedno z najpokrokovejších a najrešpektovanejších mien. Na slovenský trh sa spoločnosť Knauf Insulation dostala 1.1.2006, keď odkúpila skupinu Heraklith, ktorej súčasťou bola aj spoločnosť Izomat, a.s. 

> viac


Spoločnosť je najrýchlejšie rastúcim dodávateľom izolácií vo svete so širokou škálou výrobkov spĺňajúcich požiadavky na energetickú účinnosť a zvukovú odolnosť nových a rekonštruovaných domov, obchodných budov a priemyselných objektov. Sortiment zahŕňa minerálnu vlnu zo sklených a kamenných vlákien, XPS, EPS a drevocementové dosky, ktoré sú známe pod obchodnými značkami Thermolan®, Rocksilk® a Polyfoam®.

Knauf Insulation sa zaväzuje k sústavnému vývoju a ochrane životného prostredia používaním recyklovaných materiálov pri výrobe izolácií.

 

Kontakt:

Produktový manažér: Miroslav Zliechovec
Riaditeľ závodu: Marián Tkáč
Obchodný riaditeľ: Vladimír Boroš
Public affairs and sustainability manager CZ&SK: Ondřej Šrámek

KNAUF INSULATION, s.r.o.,
Železničný rad 24
968 14 Nová Baňa

Telefón: +421 45 68 33 594
Mobil: +421 905 366 291
E-mail: miroslav.zliechovec@knaufinsulation.com
Web: www.knaufinsulation.sk

 

^ späť

REHAU je medzinárodným dodávateľom a prvotriednym poskytovateľom komplexných systémových riešení a služieb na báze polymérov pre stavebníctvo, nábytkársky a automobilový priemysel, ako aj iné odvetvia, spĺňajúce požiadavky udržateľného rozvoja Zeme. 

> viac


Ponúka systémové riešenia pre udržateľnú architektúru zamerané na znižovanie strát energie, hospodárnu výrobu a využívanie energie, hospodárenie s dažďovou vodou, infraštruktúru, kanalizáciu, telekomunikácie a komfort užívateľa.

 

Kontakt:   

REHAU s.r.o.
Kopčianska 82A
850 00 Bratislava
Slovenská republika

Tel: +421 2/68209110
Email: bratislava@rehau.com
Web: http://www.rehau.com/sk-sk/

 

^ späť

Reynaers 

> viac


 Kontakt:

 

^ späť

Schüco je popredný dodávateľ transparentných plášťov budov zameraných na budúcnosť. Firma je lídrom na trhu pre inovatívne plášte budov a taktiež stojí na čele vývoja komplexných systémov pre solárnu elektrickú a tepelnú energiu.

Spoločnosť Schüco bola založená v roku 1951 vo Východnom Vestfálsku a v súčasnosti pôsobí vo viac ako 75 štátoch, kde ponúka najmodernejšiu okennú a fasádnu technológiu, efektívne solárne riešenia a individuálne poradenstvo pre architektov, projektantov, investorov a stavebníkov.

> viac


S podnikovou koncepciou Energia3 – energiu šetriť, získavať a manažovať zdroje a spotrebiče v budove – spoločnosť nastolila inovatívny energetický koncept. Tepelno-izolačná schopnosť, automatizácia budov i efektívne solárne riešenia umožňujú zníženie energetickej spotreby budov súčasne s výrobou čistej energie. Poslaním spoločnosti Schüco je efektívne využitie najväčšieho energetického zdroja ľudstva – slnka, redukcia emisií CO2 a prepojenie ochrany životného prostredia a podnikateľského úspechu.

Portfólio zelených projektov:
– Aquacity Poprad

 

Kontakt:

Vedúci predaja Slovensko: Peter Škvaril

Schüco International KG
Tomášikova 17
821 01 Bratislava

Telefón: +421 2 48 26 96 06
Mobil: +421 903 268 499
E-mail: pskvaril@schueco.sk
Web: www.schueco.sk

 

^ späť


Našim klientom poskytujeme komplexnú ponuku produktov a služieb pre podlahové riešenia interiéru. Všetko od návrhu, rozpočtovania, spracovania projektu až po samotnú realizáciu formou priamych dodávok od výrobcov a z vlastnej výroby, značky Prosystem, Interface, nora by Interface.

> viac


 

 

Kontakt:

Kristínka Čajánková
Slovnaftská 102

821 07 Bratislava

E-mail: kristina.cajankova@pro-interier.sk
Web: www.pro-interier.sk

 

^ späť

Cieľom spoločnosti VELUX je vytvoriť optimálne podmienky pre obývanie podkrovných priestorov s využitím svetla a čerstvého vzduchu. Výrobný sortiment spoločnosti VELUX zahŕňa široký výber strešných okien, svetlíkov, zároveň aj riešenia pre ploché strechy. VELUX ponúka celú škálu roliet a žalúzií, vonkajších roliet, montážnych prvkov, výrobkov s manuálnym, elektrickým ovládaním, ale aj na solárny pohon, ďalej solárne panely na montáž do strešnej krytiny. 

> viac


Spoločnosť VELUX vlastní výrobné závody v 11 krajinách sveta a obchodné spoločnosti v takmer 40 krajinách. Patrí k najsilnejším značkám na svete v oblasti priemyslu stavebných hmôt. Jej výrobky sa predávajú vo väčšine krajín sveta. Skupina VELUX zamestnáva približne 10 000 zamestnancov. Jej vlastníkom je spoločnosť VKR Holding A/S, spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je majetkom zakladateľa spoločnosti a jeho rodiny.

Projekt VELUX Model Home 2020 je súčasťou stratégie skupiny VELUX, prostredníctvom ktorej sa spoločnosť aktívne zapája do budovania udržateľného bývania. Tento experimentálny projekt napĺňa víziu CO2 neutrálnych budov, ktoré predstavujú riešenie pre budúce generácie stavieb. V týchto budovách vytvára dostatok denného svetla a čerstvého vzduchu zdravé a pohodlné miesto pre život.

Princíp aktívneho domu je postavený na troch pilieroch – energetickej úspornosti, komfortu bývania a zdravej vnútornej klíme a šetrnosti k životnému prostrediu. Toho sa dá dosiahnuť prostredníctvom i dnes bežne používaných a dostupných technológií, materiálov a výrobkov, akými sú napríklad strešné okná. Všetky budovy projektu VELUX Model Home 2020 spája aj vizionárska architektúra.

Každý aktívny dom projektu VELUX Model Home 2020 odráža rôzne klimatické, kultúrne a architektonické podmienky zeme, v ktorej sú a budú postavené. Prvé dva aktívne domy – Dom pre život a Zelený maják – stoja od roku 2009 v Dánsku. Po rakúskom Slnečnom dome postavenom v roku 2010 nasledovujú ešte tri domy, a to v Nemecku, vo Veľkej Británii a Francúzsku. Aktívne domy sa budujú v úzkej spolupráci s miestnymi a regionálnymi partnermi, dodávateľmi, architektmi, inžiniermi a vedeckými pracovníkmi.

Portfólio zelených projektov:

  • Sunlighthouse, Pressbaum
  • Green lighthouse, Kodaň
  • Home for Life, Lystrup
  • LichtAktiv Haus, Hamburg

 

Kontakt:

Sales manager : Ing. Miroslav Vajda

VELUX Slovensko s.r.o.
Galvaniho 7
821 04 Bratislava

Telefón: 02 / 33 000 555
E-mail: info.v-sk@velux.com
Web: www.velux.sk

 

^ späť