Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

  • Táto udalosť už prebehla.

GBB – SMART riešenia v budovách

22. septembra 2020,9:00 - 11:30

Hlavným cieľom Týždňa zelených budov je propagácia trvalo udržateľného rozvoja a výzva na zapojenie do spoločného úsilia o ochranu životného prostredia. Globálnym mottom podujatia je heslo „ActOnClimate“, ktoré Slovenská rada pre zelené budovy pretavila do výzvy #RiešimKlimatickúZmenu.

Pozývame Vás na prvý Green Business Breakfast v rámci Týždňa zelených budov (Green Building Week), zameraný na “SMART” riešenia v budovách.  Kedy je budova smart? Čo všetko možno vďaka smart riešeniam ovládať? Ako vám môžu smart riešenia uľahčiť život a prečo sú prospešné? Príklady smart riešení z domova a zo zahraničia. A omnoho viac..

V súvislosti s aktuálnou epidemiologickou situáciou a opatreniami na ochranu zdravia sme prijali rozhodnutie a odborný Business Breakfast sa uskutoční výlučne ONLINE.

 

Kedy – 22. september 2020, 9:00 – 11:00 hod 

Platforma – ZOOM webinar

 

REGISTRÁCIA NA PODUJATIE 

 

PROGRAM

9:00 – 9:15 hod            Milan Bogár | PropTech Slovakia 

„Smart budova (rezidencia) v kocke – úvod od jednoduchého k zložitejšiemu“

9:15 – 9:40 hod            Martin Hudec | 2N

“2N řešení pro Smarter residenční projekty”

9:40 – 10:10 hod          Alex Janušek | DOMOTRON

“Ako stavať projekty pripravené na skutočne chytré domácnosti”

10:10 – 10:40 hod        Vladimír Miškovský | FUERGY a Pavel Homola |AUSEMIO

“SMART riadenie a údržba budovy z pohľadu jej správcu”

10:40 – 11:00 hod        PANELOVÁ DISKUSIA    

 

 

Prezentujúci

Milan Bogár zo spoločnosti PropTech Slovakia

„Smart budova (rezidencia) v kocke – úvod od jednoduchého k zložitejšiemu“ – Čo presne robí z budovy smart budovu? Prehľad poskytovateľov Smart technológií pre budovy vo svete a na Slovensku (rezidencie a komerčné nehnuteľnosti). Pripravovaná smat certifikácia budov. Niekoľko príkladov smart riešení pre budovy z domova a zo zahraničia.

 

 

 

Martin Hudec zo spoločnosti 2N

“2N řešení pro Smarter residenční projekty” – Čo prináša inteligentné riešenie komunikácie 2N pre vstupy do domov a ďalších zastavaných priestorov investorom, správcom a užívateľom? 2N je svetovou jednotkou vo vývoji a výrobe vstupných komunikačných systémov. 2N poskytuje široké možnosti jednoduchej a spoľahlivej komunikácie od vstupných dverí či vjazdu do garáže priamo s navštevovaným užívateľom (mobilným telefónom) alebo s jeho bytom, recepciou, kanceláriou, či výťahom. Nasadzovania čítačiek pre pohodlný a bezpečne kontrolovaný vstup oprávnených osôb s viacerými spôsobmi identifikácie od PIN kódu, cez odtlačky prstov až po bezkontaktné karty či mobilné telefóny. Integrácie svojich riešení do iných bezpečnostných a správcovských systémov, pričom veľmi dobre spolupracuje s domácimi systémami automatizácie aj s komplexnými systémami riadenia veľkých budov.

 

 

Alex Janušek zo spoločnosti DOMOTRON

“Ako stavať projekty pripravené na skutočne chytré domácnosti” – V dnešnej dobe sa pri výstavbe rezidenčných developerských projektov kladie stále väčší dôraz na kvalitu života v nich. No bohužial z pohľadu domácich technológií a ich riadenia často vidíme v moderných stavbách rovnakú výbavu ako v projektoch z 80. rokov minulého storočia. A pritom developeri len s minimálnou investíciou navyše môžu byty pripraviť v štandarde smart-ready a umožniť tak budúcim vlastníkom doplniť kedykoľvek do svojej nehnuteľnosti profesionálny smart home systém. Verím preto, že sa smart-ready stane čoskoro novým technologickým štandardom pre novovznikajúce byty.

 

Vladimír Miškovský zo spoločnosti FUERGY

“Smart riadenia a údržba budovy z pohľadu jej správcu” – Prípadová štúdia o tom, že už dnes vedia komerčné a rezidenčné nehnuteľnosti optimalizovať náklady na energie, finančne efektívne využívať̌ potenciál obnoviteľných zdrojov energie a batérií a zabezpečovať̌stabilnú a účinnú ochranu proti výpadkom prúdu. Cieľom FUERGY je premena tradičného spotrebiteľa elektriny na takzvaného moderného prosumera, ktorý vyrába, spotrebováva a zdieľa energiu tým najefektívnejším spôsobom.

 

Pavel Homola zo spoločnosti AUSEMIO

“SMART riadenie a údržba budovy z pohľadu jej správcu” – Ako efektívne spojiť technológie pre správu energetiky a bezpečnosti budov do integrovaného systému ako aj o automatizácii riadenia údržby budovy z pohľadu jej správcu. Cieľom AUSEMIA je v čase pribúdajúcich SMART technológií v budovách zabezpečiť ich prevádzku a údržbu čo najefektívnejšie tak, aby prinášali skutočnú hodnotu.

 

 

 

Moderátor 

Milan Bogár zo spoločnosti PropTech Slovakia

Má vyše 15 ročné skúsenosti s trhmi digitálnych služieb a ich reguláciou z pozície interného konzultanta najväčšieho poskytovateľa telekomunikačných služieb na Slovensku.Posledných šesť rokov zastupoval riaditeľa spoločnosti AS Property, ktorá poskytuje služby property managementu, facility managementu ako aj konzultačné služby zamerané na zlepšovanie prevádzky nehnuteľného majetku a zvyšovanie hodnoty nehnuteľností aj prostredníctvom nasadzovania najnovších digitálnych technológií. Milan je členom IFMA, riaditeľom a lektorom FM Institute Slovakia, ktorý poskytuje vzdelávanie profesionálnym facility a property manažérom. Je registrovaným influencerom a prispievateľom Unissu – globálnej PropTech platformy a country expertom jedného z popredných svetových PropTech médií PlaceTech.

 

REGISTRÁCIA NA PODUJATIE 

Partner podujatia:

 

Podrobnosti

Dátum:
22. septembra 2020
Čas:
9:00 - 11:30