Nahrávam Udalosti

« Všetky Udalosti

 • Táto udalosť už prebehla.

Odborný seminár: Návrh budov v energetickej triede A0 – časť 2. Vykurovanie a príprava teplej vody pre nebytové priestory

9 februára,9:00 - 12:00

Od 1. 1. 2021 sa v kontexte novej legislatívy EÚ sprísnili normy a prešlo sa na energetickú triedu A0 (úroveň výstavby budov s takmer nulovou potrebou energie). Energetická náročnosť pokrytá z obnoviteľných zdrojov, nižšie emisie, ekologickejšie stavby, vyššia hodnota nehnuteľnosti, úspora nákladov na prevádzku – to je len niekoľko celospoločenských prínosov zelených budov. Sme pripravení akceptovať a plniť nové normy?

Slovenská rada pre zelené budovy v spolupráci so Slovenskou komorou stavebných inžinierov – SKSI, pripravila sériu odborných seminárov zameraných na “Návrh budov v energetickej triede A0”. Druhý zo série odborných online seminárov sa bude venovať Vykurovaniu a príprave teplej vody pre nebytové priestory.

 

TERMÍN: 9. februára 2021

ČAS: 9.00 – 12.00 hod.

FORMA: online platforma  ZOOM

 

ČO SA DOZVIETE?
Cieľom seminára je oboznámiť účastníkov o zásadách a princípoch navrhovania budov v energetickej triede A0, konkrétne miesta spotreby ústredné kúrenie a príprava teplej vody. Venovať sa budeme modelovým konceptom tejto kombinácie, typickým zdrojom a riešeniam na trhu.  
 
PRE KOHO JE SEMINÁR URČENÝ?
Je určený všetkým účastníkom stavebného procesu – architektom, projektantom, manažérom firiem pôsobiacim na stavebnom trhu i samotným stavebným spoločnostiam, ako aj developerom a investorom.
 
 

PROGRAM

Moderátor – Marek Kremeň, CEO EXERGY, člen predstavenstva SKGBC
 
9:00 – 9:10          Úvod
 
9:10 – 9:30          Milan Janák, Simulácie budov
      • Metodológia výpočtu miest spotreby UK+TV
      • Východiskové body a vstupy pre projekciu systému

 

9:30 – 9:50        Michal Lešinský, PIO Keramoprojekt

      • Proces navrhovania objektov s požiadavkou energetickej triedy A0 a ich systémov pre UK a TV
      • Príspevok si kladie za cieľ otvoriť tému prínosov aplikovania zručností Integrovaného navrhovania, aj s ohľadom na dopady pre moderné systémy UK a TV. S aktuálnym rastom požiadaviek na energetickú efektivitu budov a využívanie obnoviteľných energií do kategórie A0 resp. A0+, spravidla rastú aj nároky na komplexnosť projektu. 

 

9:50 – 10:10        Miloš Petruška, KLIMA KONZULT

      • Základné koncepty technológie UK+TV pre dosiahnutie nízkej primárnej energie
      • Typológia zdrojov

 

10:10 – 10:30       Martin Babík, Siemens s.r.o. 
Pri návrhu stavieb s energetickým certifikátom v triede A0 (a nie len tam) je potrebné aby systém MaR mal vlastnosti:
      • Jednotný systém riadenia miestností s HVAC, osvetlením a tienením a možnosť flexibilného usporiadania týchto miestností v prípade zmien
      • Prepojenie riadenia miestností s výrobou primárnych energií
      • Robustný dispečerský systém schopný pomôcť rýchlo analyzovať príčiny anomálií a porúch

 

10:30 – 12:00     PANELOVÁ DISKUSIA
 
Hostia diskusie:
 • Milan Janák, Simulácie budov
 • Michal Lešinský, PIO Keramoprojekt
 • Miloš Petruška, KLIMA KONZULT
 • Martin Babík, Siemens
 
 

 

PREZENTUJÚCI

Ing. Milan Janák, PhD, CEO spoločnosti Simulácie Budov s.r.o.

Vyštudoval Stavebnú fakultu STU v Bratislave, odbor Pozemné stavby. Milan pôsobil ako vedecko výskumný pracovník na Energy Systems Research Unit, University of Strathclyde, Glasgow, Veľká Británia. Od roku 1999 je riaditeľ a vlastník spoločnosti Simulácie Budov, s.r.o., ktorá sa špecializuje na konzultačnú činnosť v oblasti stavebnej fyziky a energetickej hospodárnosti budov.

 

 

Ing. Miloš Petruška, vedúci projekcie – inžinier TZB, KLIMA KONZULT, s.r.o.

Vyštudoval Strojnícku fakultu STU v Bratislave, odbor tepelné a jadrové energetické stroje a zariadenia. Miloš sa špecializuje na projektovanie, štúdie – návrhy a riešenie vykurovania, chladenia, vzduchotechniky a klimatizácie pre stavby občianskej vybavenosti, administratívne budovy, obytné budovy, priemysel a špecializované stavby. Povolená odborná spôsobilosť pre vybrané činnosti v stavebníctve, predmet: Projektovanie budov, technické vybavenie budov – TZB. Od roku 1994 pracuje v spoločnosti KLIMA KONZULT s.r.o., kde aktuálne pôsobí na pozícií vedúceho projektanta.

 

 

Ing. Michal Lešinský, architekt v PIO Keramoprojekt, a.s. Trenčín

Je autorizovaný stavebný inžinier s 12-ročnou projekčnou praxou. Ako projektant – architekt pracuje v PIO Keramoprojekt, a.s. Trenčín.  Venuje sa navrhovaniu bytových, občianskych a priemyselných stavieb, tvorbe energetických konceptov a energetickej sanácii stavieb.  Absolvent Stavebnej fakulty STU v Bratislave.  Autor viacerých projektov certifikovaných do energetickej triedy A0. O pasívne domy a energeticky efektívne koncepty architektúry sa zaujíma od roku 2002. Vo svojich prednáškach sa venuje aj popularizácii kvalitného vnútorného prostredia budov a obnoviteľným zdrojom energie pre budovy. Aktívne sa zaujíma aj o BIM projektovanie a integrovaný design.

 

Martin Babík, Siemens s.r.o.

Meracej a regulačnej technike sa Martin venuje od roku 1997. Od roku 1998 nastúpil do spoločnosti Landis&Gyr, ktorá neskôr prešla rôznymi transformáciami až do spoločnosti Siemens s. r. o. v ktorej pracuje dodnes. Martin sa počas svojej kariéry venoval hlavne problematike meracej a regulačnej techniky v oblasti CZT (centrálne zásobovanie teplom) v mestách. Avšak ako produktový manažér pre systém Desigo mám ucelený prehľad o riešeniach a technických možnostiach naprieč celým spektrom riadenia budov pomocou našich systémov a komponentov.

 

 

MODERÁTOR 

Marek Kremeň, CEO EXERGY a člen predstavenstva SKGBC   

Vysokoškolské štúdium so zameraním na udržateľné technológie budov a architektúru absolvoval na Slovensku, vo Veľkej Británii, Singapure a v Rakúsku. Marek je certifikovaný energetický audítor a v oblasti certifikácie zelených budov nadobudol akreditácie LEED AP, WELL AP, BREEAM International Asssessor, BREEAM In-Use Auditor a WELL PTA. V roku 2011 založil spoločnosť EXERGY, ktorá sa zaoberá komplexnou konzultačnou činnosťou pre certifikácie LEED, BREEAM a WELL.

 

 

 

Základný účastnícky poplatok  69,- EUR / Osoba

Pre členov SKGBC, SKSI  49,- EUR / Osoba 

 

Podujatie je zaradené do odborného vzdelávania SKSI.

Počet miest je limitovaný, preto odporúčame sa prihlásiť čo najskôr.

Po ukončení podujatia bude každému účastníkovi zaslaný záznam z podujatia.

 

 

5 odborných seminárov zameraných na Energetickú triedu A0:

24.11.2020        Návrh budov v energetickej triede A0 – časť 1. Osvetlenie

9.2.2021            Návrh budov v energetickej triede A0 – časť 2. Vykurovanie a príprava teplej vody pre nebytové priestory

2.3.2021            Návrh budov v energetickej triede A0 – časť 3. Chladenie a vetranie v nebytových priestoroch

25.3.2021          Návrh budov v energetickej triede A0 – časť 4. Rodinné a bytové domy

27.4.2021          Návrh budov v energetickej triede A0 – časť 5. Komplexný pohľad

 

Podrobnosti

Dátum:
9 februára
Čas:
9:00 - 12:00