Knižnica

 

V SKGBC máme Zelenú knižnicu! Nie, žiadne detektívky, na aké si v súvislosti so “zelenou knižnicou” spomínajú asi pamätníci. Green Library je plná zaujímavých publikácií o udržateľnej výstavbe. Knižnicu sme otvorili pri príležitosti Svetového týždňa zelených budov 2011.

V knižnici máme slovenské aj anglické publikácie. Niektoré sú k dispozícii na zapožičanie (len pre členov SKGBC – zdarma v rámci členského poplatku), iné si môžete prelistovať v našom pohodlnom kútiku pre návštevníkov pri šálke Green Nescafé alebo zeleného čaju 🙂 Mnohé z brožúr našich členských spoločností si môžete aj odniesť.  Táto idea pochádza od našej “staršej sestry” – Rumunskej rady pre zelené budovy – kde sa Zelená knižnica už skoro rok teší veľkému úspechu. Sme radi, že môžeme tento zaujímavý nápad sprostredkovať aj tu u nás.


 

 

Prelistujte si ponuku kníh v našej knižnici:

 


 

Samozrejme, že knižnicu budeme naďalej dopĺňať – dúfame, že aj s pomocou našich členov a partnerov. Ak máte dobrý tip na knižku, ktorá by v Zelenej knižnici SKGBC nemala chýbať, pošlite nám email.  Veríme, že aj vďaka vašej podpore sa bude naša knižnica bude rýchlo rozrastať o množstvo zaujímavých publikácií.