SPOLOČNOSŤ TARKETT BOLA OCENENÁ PLATINOVOU MEDAILOU ECOVADIS

S hrdosťou oznamujeme, že spoločnosť Tarkett získala od spoločnosti EcoVadis po prvýkrát platinovú medailu, čo je najvyššia úroveň vyspelosti v oblasti udržateľnosti, akú môže spoločnosť dosiahnuť. Teraz už patrí medzi top 1% spoločností hodnotených spoločnosťou EcoVadis.

EcoVadis je jedným z najväčších svetových poskytovateľov hodnotení v oblasti udržateľnosti a každoročne hodnotí 75 000 spoločností vo viac ako 160 krajinách. Hodnotia politiky, činnosti a výsledky Spoločenskej a environmentálnej zodpovednosti (CSR) v rámci 4 tém a 21 rôznych kritérií CSR vrátane životného prostredia, pracovných a ľudských práv, etiky a udržateľného obstarávania.

 

Pred rokom dosiahli striebornú medailu, čo ilustruje už dosiahnutý silný predchádzajúci úspech. Medzitým dosiahli ešte väčší pokrok v oblasti udržateľnosti – ktorý teraz ukazuje výsledky. 

V Tarkette používajú EcoVadis aj na hodnotenie našich kľúčových dodávateľov. Udržateľnosť v roku 2021 už nie je len o zaškrtávaní políčok. Dobré hodnotenie udržateľnosti od nezávislých agentúr sa už posunulo z „pekné mať“ na „musí mať“.